Dwóch uczniów ze szkół z terenu gminy Siemiatycze wyróżnionych w konkursie „Bitwa na słowa”.

 

bitwa slowa 2019 05

 

Konkurs odbył się 27 listopada w Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie. To Międzyszkolny Konkurs Recytatorski, organizowany od 7 lat. To jedno z niewielu zaproszeń, skierowanych do szkół i związanych z poezją.

 

bitwa slowa 2019 01

 

  Ze Szkoły Podstawowej w Szerszeiach wyróżnienie od patrona medialnego wydarzenia – Radia Podlasie otrzymał Maciej Niemyjski (za wiersz „Nad ranem Tadeusza Gajcego), zas ze Szkoły Podstawowej w Czartajewie – identyczne wyróżnienie – Gabriela Makiej (za piosenkę „Ojczyzna” Marka Grechuty). W imieniu dyrektora Radia Podlasie – ks. Andrzeja Sochala, nagrody za wyróżnienia wręczała pani Agnieszka Bolewska – Iwaniuk.

 

bitwa slowa 2019 04

 

  W konkursie udział wzięło 12 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe w: Czartajewie, Grodzisku, Mielniku, Siemiatyczach, Szerszeniach.

 

bitwa slowa 2019 02

 

  Więcej o konkursie w portalu podlasie 24

 

bitwa slowa 2019 03