Siemiatycka Policja otrzymała nowe radiowozy.

 

  Pojazdy zakupiono w ramach Programu modernizacji Policji na lata 2017 - 2020, natomiast dwa pojazdy zostały współfinansowane ze środków samorządów lokalnych.

 

policja nowe pojazdy 2020 05a 1


  10 stycznia, na placu komendy w Siemiatyczach, odbyło się uroczyste poświęcenie nowych radiowozów - Toyoty Land Cruiser, Kia Sportage, oraz pojazdu nieoznakowanego Hyundai i30. Uroczystość, z udziałem Starosty Siemiatyckiego Pana Jana Zalewskiego, Wicestarosty Pana Marka Bobla, wójtów z powiatu siemiatyckiego oraz duchownych. Nowe pojazdy poświęcili kapelani ks. Zbigniew Niemyjski i ks. Janusz Awksietijuk.

 

policja nowe pojazdy 2020 07


  Do Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach jeszcze w grudniu 2019 r. trafiły dwa pojazdy - oznakowana Kia Sportage i nieoznakowany  Hyundai i30, które zostały współfinansowane ze środków samorządów lokalnych, w tym Gminy Siemiatycze. Prawie wszystkie samorządy przyczyniły się do zakupu samochodów w łącznej kwocie ponad 85 tys. zł. Komendant Powiatowy Policji w Siemiatyczach - młodszy inspektor Tomasz Wyszkowski podziękował władzom samorządów za wsparcie siemiatyckiej jednostki. W imieniu samorządu Gminy Siemiatycze symboliczne podziękowanie odebrał wójt Edward Krasowski.

 Dzięki takiej współpracy możliwe jest zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu siemiatyckiego. 

 

policja nowe pojazdy 2020 09

    fot. KPP Siemiatycze