Przez trzy wieczory, od 17 do 19 stycznia, w świetlicach rozbrzmiewały kolędy i pastorałki.

  Cykl gminnych „Spotkań z kolęda” rozpoczął się w Klubie „Senior+” w Bacikach Dalszych. W kameralnym miejscu kolędy śpiewała grupa „Polne Maki” z Dołubowa, swój aktorski kunszt pokazała również amatorska grupa teatralna mieszkańców gminy Perlejewo, tworzących stowarzyszenie „Perlejewo łączy”, ze sztukę „Herody”.

 

 koleda 2020 05

 

  Dzień później, w Klubie „Senior+” w Rogawce, wystąpił chór z parafii prawosławnej w Rogawce pod dyrygentura p. Walentyny Gawryluk, oraz grupa wokalno – recytatorska Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działająca przy Siemiatyckim Ośroddku Kultury z wigilijnym montażem słowno – muzycznym. Do Rogawki przyjechała tez grupa teatralna z „Herodami, by ponownie zagrać przed mieszkańcami gminy Siemiatycze, dlatego że dzień wcześniej spodobała im się i świetlica, i gromie brawa, i gminna gościnność. Również w Rogawce „Herody” otrzymały owację na stojąco!

 

koleda 2020 16

 

  Z kolei 19 stycznia, w świetlicy w Kłopotach Bańkach, z koncertem kolędniczym i przy akompaniamencie wystapiła zespół ludowy „Kalina”, kolędy zaśpiewały też „Wrzosy”z  Wilanowa (gm. Mielnik), oraz rodzimy zespół z Siemiatycz Stacji.

 

koleda 2020 18

 

  Zarówno w Rogawce, jak i w Kłopotach Bańkach, kolędy śpiewała i grała Gabriela Makiej ze Szkoły Podstawowej w Czartajewie.

 

koleda 2020 20 

 

  Ostatnia część gminnych „Spotkań z kolędą” już w najbliższy weekend – w sobotę 925 stycznia) w świetlicy w Tołwinie (19.00) i dzień później w świetlicy w Siemiatyczach Stacji (17.00).

 

koleda 2020 35