Trwa modernizacja drogi gminnej, od strony trasy wojewódzkiej nr 690 (Siemiatycze – Ciechanowiec) do wsi Kułygi.

 

 droga kulygi remont 2020 05

 

 Remontowany odcinek ma ok. 1,6 km. Do niedawna była tam nawierzchnia żwirowa, brakowało odwodnienia, pobocza i rowy były zakrzaczone. Odcinek jest już wytyczony geodezyjnie, wykopane są rowy, umieszczone przepusty, korpus drogowy jest podniesiony. Pozostało utwardzenie odcinka, oraz wyasfaltowanie. Te prace rozpoczną się wiosną.

 Przebudowa tej drogi jest możliwa dzięki otrzymaniu przez Gminę Siemiatycze dofinansowania – ok. 840 tys. zł.

 Wcześniej była to droga powiatowa. Dzięki współpracy Gminy Siemiatycze z Powiatem Siemiatycki, została przekwalifikowana na gminną.

 

droga kulygi remont 2020 01

 

droga kulygi remont 2020 02

 

droga kulygi remont 2020 04