Z dniem 11 maja 2020 r., po ok. 2 miesiącach przerwy, działalność wznowiły Przedszkole Gminne w Siemiatyczach, oraz oddziały przedszkolne przy szkołach w:  Czartajewie, Szerszeniach i Tołwinie.

  Otwarcie placówek wymusiło szereg zmian w porównaniu z dotychczasowym funkcjonowaniem takich miejsc. Z nowymi procedurami pobytu dzieci zostali zapoznani również rodzice.

  Zgodnie z wytycznymi (MEN i GIS) – dzieci mają dostęp do pomocy dydaktycznych oraz zabawek umożliwiających ciekawe spędzenie czasu, jednak z zachowaniem wszelkiego bezpieczeństwa, zabawki których nie da się codziennie zdezynfekować zostały usunięte z sal, dezynfekowane jest też inne wyposażenie, dezynfekcja jest dokumentowana, pracownicy mierzą dzieciom temperaturę,  grupy mają ustalony harmonogram korzystania z dostępnych pomieszczeń, dzieci często myją ręce, inny personel poza opiekunkami nie ma styczności z dziećmi, sale są wietrzone,  w salach znajduje się odpowiednia liczba dzieci (jedno dziecko na 4 metry kw.).

  Zarówno dzieci, jak  rodzice są zadowoleni z powrotu do przedszkoli.

 

przedszkola po 2020 02

przedszkola po 2020 08

przedszkola po 2020 05

przedszkola po 2020 03

przedszkola po 2002 04