Szanowni mieszkańcy gminy SiemiatyczeI

Zakończyliśmy akcję szycia, oraz dystrybucji maseczek ochronnych dla mieszkańców gminy. Akcja trwała ok. 3 tygodnie. Nabierała tempa z dnia na dzień. Do szycia włączały się kolejne osoby. Początkowo maseczki były szyte przy użyciu tasiemek, z racji małej dostępności elastycznych gumek. Z biegiem czasu bardziej dostępne stawały się elastyczne gumki – bardziej praktyczne i wygodniejsze. Niestety, nie udało nam się wyposażyć całej gminy w ciągu jednego – dwóch dni. Mimo, że początkowo prawie wszyscy chcieli te maseczki jednocześnie, to w efekcie mieszkańcy ze zrozumieniem podeszli do wyjaśnień – że kilka osób nie uszyje kilku tysięcy maseczek w dwa dni.

Za szycie maseczek serdecznie chciałbym podziękować: Klubowi „Senior+” z Bacik Dalszych, Kołom Gospodyń Wiejskich z Tołwina i Ogrodnik, paniom: Ewie Tołwińskiej, Annie Dmitruk, Annie Grzyb, Bożenie Mantur, paniom z Przedszkola Gminnego, paniom ze Szkół Podstawowych z Czartajewa i Szerszeń. Z kolei za dystrybucję maseczek dziękuję przede wszystkim paniom i panom sołtysom, którzy bezinteresownie pomogli w zaopatrzeniu mieszkańców w te środki ochrony. Dziękuję też naszym radnym, którzy również wsparli nas i sołtysów w zakresie dystrybucji.

Szczególne podziękowania należą się Panu Antoniemu Pykało, mieszkańcowi gminy Siemiatycze, osobie z WIELKIM SERCEM, który bezpłatnie naprawiał i wypożyczał maszyny do szycia. Dziękujemy! 

Akcję uważam za bardzo potrzebną i udaną. Dzięki niej w maseczki wyposażyliśmy ok. 5 tysięcy naszych mieszkańców.

 

Wójt Edward Krasowski

 

 

maseczka 2020 05 02

maseczka 2020 06 02

maseczki 2020 04 01