13 czerwca w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża w Czartajewie zgromadziło się wielu parafian, duchownych, oraz zaproszonych gości z okazji 25-lecia święceń kapłańskich proboszcza czartajewskiej parafii – ks. Jarosława Błażejaka.

 

 blazejak 2020 03

 

  Homilię wygłosił ks. prał. Tadeusz Syczewski – rektor WSD w Drohiczynie, który 25 lat temu głosił homilię na Mszy św. Prymicyjnej ks. Jubilata. Ks rektor  podkreślał, że jubileusz to czas radości, uwielbienia, dziękczynienia, łaski, refleksji nad życiem oraz powołaniem. Przypomniał dzień święceń ks. Jarosława Błażejaka, które miały miejsce 10 czerwca 1995 r. w Sadownem. Święceń udzielił ówczesny bp drohiczyński Antoni Dydycz. Jak zauważył kaznodzieja, w wymiarze duchowym nie da się policzyć łask, jakich przez posługę kapłańską ks. Jubilata udzielił Bóg w sprawowanych Mszach św., spowiedziach, głoszonym słowie Bożym, poradnictwie duchowym.

  Relacja z jubileuszu w portalu podlasie.24.

 

blazejak 2020 02

blazejak 2020 04

blazejak 2020 05

    fot. podlasie.24