Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt.

 

  Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas.

  Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie.

  Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo. Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko!

  Sadzonki będą rozdawane 18 września 2020 r. w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce. Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy łącznie aż milion sadzonek.

  W ramach akcji Nadleśnictwo Nurzec zapewni bezpłatne sadzonki jednorocznego dębu szypułkowego, które będą wydawane w piątek 18 września w godzinach od 900 do 1500, lub do wyczerpania zapasów przy Starostwie Powiatowym w Siemiatyczach od strony popiersia Marszałka J. Piłsudskiego.

  Na każdą osobę będzie przypadać po 2 sadzonki. Ideą akcji jest, by chętni odbierający drzewka sadzili je na gruntach poza zarządem Lasów Państwowych, najczęściej na gruntach będących ich prywatną własnością. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

  Więcej o akcji na stronie Nadleśnictwa Nurzec.

 

 

sadzimy 2020