Od soboty, 10 października, gmina Siemiatycze – jak cały obszar kraju - będą strefą żółtą, co oznacza, że obowiązywać nas będą nowe zasady bezpieczeństwa i obostrzenia w walce z pandemią koronawirusa.

  Ze względu na to, że liczba zakażeń ciągle rośnie – ich wprowadzenie staje się wielce uzasadnione, wręcz konieczne!

  Nowe obostrzenia oznaczają m.in. obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej, limit osób, które mogą wziąć udział w uroczystości okolicznościowej wynosi 75 , w wydarzeniach kulturalnych może brać udział 25% publiczności.

 

covi 02 2020 02a

 

Od soboty, 10 października, zasady ze strefy żółtej zostają rozciągnięte na cały kraj. Zwiększa się liczba łóżek w szpitalach, a także usprawnia proces koordynacji przepływu pacjentów pomiędzy placówkami. Dodatkowo, w każdym województwie powstanie szpital koordynacyjny, a w nim dodatkowe stanowiska intensywnej terapii dla pacjentów zarażonych koronawirusem.

Nowe zasady bezpieczeństwa w całym kraju

Podczas walki z koronawirusem najważniejsze jest nasze odpowiedzialne zachowanie i przestrzeganie obowiązujących obostrzeń. Bogatsi o doświadczenia z ostatnich miesięcy wprowadzamy nowe zasady bezpieczeństwa. Po zmianach, część powiatów z najwyższą liczbą zachorowań trafi do strefy czerwonej. Likwidujemy strefę żółtą. Dlaczego? Bo zasady w niej obowiązujące zostają rozciągnięte na cały kraj. Zmiany wchodzą w życie od 10 października. 
Obowiązek zakrywania nosa i ust w całym kraju

Pamiętaj o zasłanianiu nosa i ust w przestrzeni publicznej – w sklepie, autobusie, ale także na ulicy. Od teraz jest to obowiązkowe w całym kraju!  

Co ważne, zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność.

   Więcej o nowych zasadach walki z pandemią TUTAJ.

 

covi 02 2020 01a