Ostatni etap transgranicznego projektu "Wspólne inicjatywy na rzecz poprawy bezpieczeństwa obszaru transgranicznego w przypadku katastrof ekologicznych i chemicznych" stał się faktem.

  

slochy w 2020 09

 

 To oficjalne, jak również symboliczne przekazanie ostatniego pozyskanego samochodu bojowego dla strażaków, konkretnie dla OSP Słochy Annopolskie.

  W skromnej uroczystości przekazania pojazdu uczestniczyli: Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Stanisław Derehajło, duchowi, strażacy, samorządowcy, mieszkańcy Słoch Annopolskich. Samochód wyświęcili: ks. Paweł Sterlingow – proboszcz parafii pw. Apostołów Piotra i Pawła w Siemiatyczach – prawosławny dziekan siemiatycki, ks. Jan Krasowski proboszcz parafii w Dziadkowicach, kapelan kapelan powiatowy strażaków powiatu siemiatyckiego oraz dziekan siemiatycki ks. Jerzy Cudny.

  To drugi nowy samochód strażacki, który trafił do ochotników z gminy Siemiatycze, w ramach wspomnianego projektu (do powiatu siemiatyckiego w ramach w/w projektu trafiło 11 samochodów strażackich). Kosztował ponad 800 tys. zł. Większość środków została przyznana przez Zarząd Województwa Podlaskiego.