Przyjdź z dzieckiem do biblioteki i odbierz Wyprawkę Czytelniczą w ramach projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek”!

 

 

wyprawka czytelnicza 2020 02

 

 Do udziału zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym tj. od 3 do 6 lat (roczniki 2014 – 2017). Wyprawki czytelnicze można odebrać w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej, ul. Szkolna 4, w Czartajewie, oraz w Filii Bibliotecznej w Szerszeniach.

 Mała Książka – Wielki Człowiek – ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Udział w projekcie jest bezpłatny.

W Wyprawce Czytelniczej znajduje się:

  • książka „Pierwsze czytanki dla…” – starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat. ·
  • dla rodzica – przygotowana broszura ,, Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki, dzięki broszurze rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji. ·
  • karta Małego Czytelnika – karta biblioteczna do zbierania naklejek za wypożyczone książki.

 

wyprawka czytelnicza 2020 01

 

 

.