Cały czas trwają prace na placu wewnętrznym za nowym urzędem gminy.

 

plac gg 2020 36

Plac pokryła już kostka brukowa, wyznaczone są miejsc parkingowe. Dzięki temu plac zyskał na estetyce i funkcjonalności. Jednak miejsce to, by było bardziej „zielone”, jednocześnie aby niwelowało mnóstwo materiałów betonowo – brukowych, systematycznie zyskuje na zieleni. Dlatego między miejscami parkingowymi nasadzono już sporo drzewek i krzewów, będą kolejne nasadzenia.

 

plac gg 2020 50

 

Nowy urząd gminy połączony jest z przedszkolem i żłobkiem, zaś plac gminny z miejscami otwartymi dla dzieci. Miejsca te również zyskują na zieleni i zostaną ogrodzone. Jest tam już wiata ogniskowa, powiększany jest plac zabaw, będzie tzw. łączka kwietna, oraz miasteczko ruchu drogowego. Zaś betonowy mur, oddzielający gminny plac od dawnej bazy PKS-u zyskuje dodatkowe, estetyczne panele ogrodzeniowe, by również zniwelować byłe architektoniczne pozostałości.

Ostatni etap zmiany wyglądu tego miejsca skupi się na budynku przedszkola, konkretnie dawnej sali gimnastycznej, w której obecnie mieszczą się przedszkolna scena, oraz sala zabaw. Elewacja budynku zyska wyjątkową i niepowtarzalną grafikę.