Od dn. 30 listopada Urząd Gminy Siemiatycze zmienia swoją siedzibę.

Z budynku przy ul. Kościuszki 35 urząd został przeniesiony do budynku przy ul. Kościuszki 88 (byłe gimnazjum za bazą dawnego PKS). Oznacza to, że od najbliższego poniedziałku (30 listopada) nic już nie będzie można załatwić w dotychczasowej siedzibie przy ul. Kościuszki 35. Wszystkie referaty urzędu i stanowiska ds. obsługi interesantów, w tym kasa, sekretarz, wójt, funkcjonują już w nowym budynku.

 

urzad 2020 04

               (widok od ul. Kościuszki)

 

 

Nowy budynek ma parter, oraz dwa piętra. Na parterze mieści się kasa, oraz te wydziały referatów, w których petenci mają do załatwienia najczęściej właśnie sprawy urzędowe (związane np. z: opłatami, podatkami, odpadami komunalnymi, ochroną środowiska, drogownictwem). Z kolei na pierwszym piętrze znajduje się siedziba Wójta Gminy, Zastępcy, Skarbnika, oraz sala konferencyjna. Ostatnie – drugie piętro, to przede wszystkim wewnętrzne komórki organizacyjno – budżetowe, jak również siedziba Sekretarza Gminy, oraz działu zajmującego się ewidencją ludności i wydawaniem dowodów osobistych.

Do nowego budynku są trzy wejścia. Wejście główne znajduje się przy parkingu od ul. Kościuszki. Pozostałe dwa – od strony pomieszczeń Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, oraz od placu wewnętrznego (to jednoczesne wejście do żłobka). Jednak obecnie, ze względu na pandemię koronawirusa i związane z tym obostrzenia sanitarne – dla interesantów czynne będzie wyłącznie wejście główne od ul. Kościuszki, zaś w holu głównym na parterze będzie utworzony punkt wstępnej obsługi.

 

urzad 2020 06

     (wejście główne - z prawej strony, na razie jedyne dla interesantów ze względu na COVID-19, z lewej strony dotychczasowe wejście do GOPS)

 

 

Co ważne dla mieszkańców gminy, oraz interesantów – w pierwszych dniach grudnia, ze względu na przenoszenie urzędu, w tym systemów teleinformatycznych, nasza instytucja nie będzie jeszcze funkcjonowała bezproblemowo. Przykładowo – do nowej siedziby nadal będzie można dodzwonić się za pośrednictwem dotychczasowych numerów (85 655 28 60, 85 655 34 61, fax. 65 655 29 11), ale dopiero za kilka dni, o czym bezzwłocznie poinformujemy. Do tego momentu do URZĘDU/SEKRETARIATU będzie można dodzwonić się wyłącznie pod nr 606 732 613. Poczta internetowa (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), oraz korespondencja przez ePUAP będą odbierane bez zakłóceń od 30 listopada.

 

 

nr tel nowy urzad 2020

 

 

Podajemy numery telefonów komórkowych do kierowników poszczególnych referatów urzędu i innych :

  • sekretarz: 795 425 330,
  • skarbnik: 729 883 446,
  • kierownik Referatu Rolnictwa, Gospodarki Nieruchomościami i Inwestycji: 728 498 439,
  • inspektor ds. rolnictwa: 608 076 747,
  • inspektor ds. projektów i funduszy unijnych: 795 108 006.

 

Nowy budynek (wejścia, hol, korytarze, sanitariaty) przystosowane są dla osób z niepełnosprawnościami, w tym dla osób na wózkach inwalidzkich. Do tego celu służy m.in. winda.

Obecny Urząd Gminy Siemiatycze, wraz z placem wewnętrznym oraz parkingiem od ul. Kościuszki, nie jest jeszcze w pełni zagospodarowany, wyposażony i oznakowany. Cały czas trwają systematyczne prace końcowe, mające na celu dopiąć estetykę i funkcjonalność tego miejsca.