szczepienia logo 2021 01

 

Szanowni Państwo! Mieszkańcy gminy Siemiatycze!

Od piątku, 15 stycznia 2021 r., rusza ogólnopolski program szczepień 80 PLUS, konkretnie – proces zapisów na te szczepienia.

Dla mieszkańców gminy Siemiatycze, których zdecydowana większość zarejestrowana jest w ośrodkach zdrowia w Siemiatyczach, wyznaczone zostały 3 placówki przeprowadzające szczepienia:

- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Siemiatyczach ul. Szpitalna 8, Gabinet diagnostyczno - zabiegowy, tel. 85 655 22 00,

- Siemiatycze, Gabinet szczepień, Zespół Lekarzy Rodzinnych nr 1 s.c. Elżbieta Urbańska - Żero, Mirosława Stradczuk, Jan Kazberuk, ul. Andersa 7a, tel. 85 655 64 19,

- Siemiatycze, Punkt szczepień, Zespół Lekarzy Rodzinnych nr 2 B. Kazberuk, H. Kochanowska, M. Hruświcka, H. Tynkiewicz – Osiejuk sc., ul. 11 Listopada 26, tel. 882 503 332.

 

JAK ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA SZCZEPIENIE?

Można to zrobić na 3 sposoby.

Pierwszy – poprzez ogólnopolską infolinię (nr tel. 989). Pod tym numerem można nie tylko zarejestrować się w swojej placówce, lecz również uzyskać informacje m.in. na temat procesu szczepień, ich etapów oraz najbliższych punktów szczepień. Konsultanci określą również bieżącą sytuację w związku z pandemią, oraz wyjaśnią dlaczego warto poddać się szczepieniu.

Drugi – elektronicznie poprzez swoje Internetowe Konto Pacjenta (dostępne na pacjent.gov.pl).

Trzeci - bezpośrednio w punkcie szczepień (wykaz telefonów powyżej).

 

WAŻNE

Warto wiedzieć, że podczas rejestracji na szczepienie otrzymamy dwa terminy, gdyż przyjmujemy dwie szczepionki, w odstępach ok. 3-tygodniowych (dokładnie 17 – 21 dni). Rejestracja dla osób mających powyżej 80 roku życia potrwa do 21 stycznia. Z kolei od następnego piątku, 22 stycznia, ruszy proces zapisów na szczepienia osób mających powyżej 70 lat.

 

TRANSPORT ZORGANIZOWANY

Osoby 80 PLUS, oraz 70 PLUS, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień, będą mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego przez Gminę Siemiatycze transportu. Udzielamy informacji i przyjmujemy zgłoszenia na transport pod numerem telefonu 85 655 28 60 (sekretariat Urzędu Gminy Siemiatycze), od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 - 15.00.

 

WAŻNE LINKI

Więcej informacji o procesie szczepień na stronach:

https://www.dw.com/pl/szczepienia-przeciw-covid-19-co-trzeba-wiedzie%C4%87/a-56070202

https://www.politykazdrowotna.com/68415,pelna-charakterystyka-szczepionki-przeciw-covid-19-od-pfizerbiontech

https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-przeciwko-covid-19

https://www.gov.pl/web/zdrowie/szczepienia

 

Wójt Edward Krasowski