Ze względu na wysoki wskaźnik zakażeń COVID-19

termin naboru wniosków

na fotowoltaikę, zaplanowany od 12.04.2021r.

zostaje anulowany.

Jeżeli sytuacja epidemiologia zostanie ustabilizowana (niższy wskaźnik zakażeń)

i pozwoli na realizację grantu - niezwłocznie Państwa powiadomiony o nowym terminie naboru.

fotowoltaika logo

Przedsięwzięcie pn. Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii poprzez montaż instalacji fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych na terenie gminy Siemiatycze finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej V Gospodarka niskoemisyjna, Działanie 5.1 Energetyka oparta na odnawialnych źródłach energii – Typ 4. Projekty grantowe  zapewnia, iż mieszkaniec rozumiany jako grantobiorca otrzyma dofinansowanie na maksymalnym poziomie  dofinansowania, które wynosi  do 65% lub zgodnie z umową o dofinansowanie na realizację Projektu.

W projekcie przewiduje się przyznanie grantów na wykonanie następujących instalacji fotowoltaicznych dla 76 grantobiorców. W przypadku wystąpienia oszczędności gmina wystąpi z wnioskiem do Urzędu Marszałkowskiego o wyrażenie zgody na zwiększenie zakresu Projektu w ramach przyznanej dotacji.

Nabór Grantobiorców przeprowadzony będzie w oparciu o dokumenty zgłoszeniowe, co oznacza wypełnienie kompletne załącznika nr 1 - Wniosku o grant.

Komplet dokumentów zgłoszeniowych należy składać od                                      wyłącznie w wersji papierowej (oryginalnie podpisanej) w godzinach pracy urzędu.  Dokumenty należy składać do sekretariatu  Urzędu Gminy Siemiatycze, pokój nr 11, piętro I.

Wnioski o grant złożone przez mieszkańców, którzy wcześniej złożyli ankietę w ramach badania zapotrzebowania na instalacje OZE w ramach Projektu w Gminie zostali ujęci jako potencjalni Grantobiorcy we wniosku o dofinansowanie będą miały pierwszeństwo przed pozostałymi wnioskami.

Dodatkowo wprowadza się następujące kryteria premiujące, które podlegają sumowaniu:

Kryterium premiujące

Definicja

Punkty

Karta dużej rodziny

Posiadanie karty dużej rodziny, której członkowie zamieszkują budynek objęty inwestycją

Rodzina wielodzietna/zastępcza

Wniosek o grant dotyczy gospodarstwa domowego, którego członkami jest rodzina wielodzietna i/lub rodzina zastępcza, w rozumieniu ustawy z dnia 28 listopada2003 r. o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy z dnia 9 czerwca 2011 o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej

Osoba niepełnosprawna

Wniosek o grant dotyczy gospodarstwa domowego, którego członkiem jest osoba niepełnosprawna w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (wymagane załączenie do wniosku o grant dokumentu potwierdzającego status osoby niepełnosprawnej)

Dochód na mieszkańca

Kryterium dochodowe na mieszkańca budynku objętego inwestycją wynosi: do…… zł/osoba

Osoby starsze

W budynku objętym inwestycją mieszka przynajmniej 1 osoba po 65 roku życia

RAZEM

5

W przypadku uzyskania tej samej liczby punktów przez Grantobiorców decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Załączniki:

WNIOSEK O GRANT:    ikona word   ikona pdf