6 czerwca przy świetlicy w Cecelach na pikniku rodzinnym z okazji Dnia Dziecka bawiły się dzieci z tej oraz okolicznych miejscowości.

 

Hitem – jak zawsze – był dmuchany plac zabaw, oblegany przez młodszych i starszych. Dużą popularnością cieszyło się też malowanie twarzy, gdzie spod rąk Weroniki, mieszkanki gm. Siemiatycze, wychodziły twarze z bajek, kreskówek i książek. Na placu za świetlicą do dyspozycji dzieci była ministrzelnica, bańki mydlane, ci odważniejsi posiedzieli w samochodzie policyjnym. Na piknik przyjechało ponad 20-stu motocyklistów zrzeszonych w „Motorbiker’s Siemiatycze”, m.in. po to, by pomóc wesprzeć 4-letniego Jasia z Czartajewa, cierpiącego na autyzm, gdyż wsparcie finansowe leczenia chłopczyka było jednym z celów organizacji tego wydarzenia.

Piknik wsparły: Gmina Siemiatycze, oraz Gminny Ośrodek Kultury w Siemiatyczach. Jednak koniecznie trzeba zwrócić uwagę na ogromne zaangażowanie w organizację społeczności Cecel, z rodziną sołtysa na czele.