Dużo muzyki i zabawy - tak należy podsumować tegoroczny Dzień Bacik, zorganizowany po raz kolejny, lecz po dwurocznej przerwie, spowodowanej pandemią.

W tym roku przed publicznością z gminy Siemiatycze  i nie tylko zaprezentowały się zarówno takie zespoły, które już występowały na "deskach" bacikowskiej sceny, np. "Różanok", "Lailad", jak i nowe - "ArtMusic", "Potas". Wszyscy wykonawcy przyjechali do Bacik Bliższych dzięki zaangażowaniu oraz współpracy z Białoruskim Towarzystwem Społeczno - Kulturalnym w Białymstoku. Wielce artystyczne wykonanie mniej lub bardziej znanych piosenek przyczyniło się do zabawy i tańców w wykonaniu publiki. Poza zabawą uczestnicy festynu mogli skosztować swojskiego jadła, wesprzeć 2,5-letniego Mikołaja, obejrzeć minipokazy strażackie, zaś najmłodsi cały czas korzystali z dmuchanego placu zabaw.

Wydarzenie odbyło się dzięki zaangażowaniu i inicjatywie mieszkańców Bacik Bliższych, ze stowarzyszeniem "Nasza Wieś Baciki" na czele, jak również radą sołecką. Imprezę wsparło wielu sponsorów, w tym Gmina Siemiatycze.