Towarzystwo Amicus informuje, iż Ministerstwo Sprawiedliwości, działające jako dysponent Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości, powierzyło nam prowadzenie w latach 2019-2021 Okręgowego Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Białymstoku.

 

amicus logo

 

Celem działalności Ośrodka jest: udzielanie pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz osobom im najbliższym, udzielanie pomocy świadkom i osobom im najbliższym, wsparcie i rozwój instytucjonalnego systemu pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom poprzez utworzenie Sieci Pomocy Osobom Pokrzywdzonym.

Ośrodek zapewnia nieodpłatnie pomoc prawną, alternatywne metody rozwiązywania konfliktów, pomoc psychologiczną, psychiatryczną, terapeutyczną, pomoc tłumacza, w tym tłumacza migowego, pokrywanie kosztów świadczeń zdrowotnych oraz wyrobów medycznych, pokrywanie kosztów zakupu żywności lub bonów żywnościowych, pokrywanie kosztów zakupu odzieży, bielizny, obuwia, środków czystości i higieny osobistej, finansowanie okresowych dopłat do bieżących zobowiązań czynszowych za lokal mieszkalny, pokrywanie kosztów organizacji oraz uczestnictwa w szkoleniach i kursach podnoszących kwalifikacje zawodowe, pokrywanie kosztów czasowego zakwaterowania lub udzielania schronienia, pokrywanie kosztów czasowego zakwaterowania i opieki nad dziećmi, w tym w żłobkach i klubach dziecięcych prowadzonych przez gminę, finansowanie kosztów zorganizowanego wyjazdu uprawnionego małoletniego lub wyjazdu osoby uprawnionej wraz z małoletnim, finansowanie przejazdów środkami komunikacji publicznej lub pokrywanie kosztów transportu związanych z uzyskiwaniem świadczeń i regulowaniem spraw związanych z uzyskiwaniem pomocy.

W związku z powyższym chcielibyśmy nawiązać współpracę instytucjonalną, aby trafniej i szybciej dotrzeć do przyszłych beneficjentów Funduszu.

Całodobowy telefon do pracownika pierwszego kontaktu: + 48 697 697 205.

Adres Ośrodka: Białystok ul. Brukowa 28/8

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy Ośrodka w Białymstoku:

poniedziałek 

13.00 – 20.00

wtorek – piątek 

08.00-15.00 

sobota 

09.00-13.00                                                                              

Lokalne Punkty Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem:

- Bielsk Podlaski: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej,  ul. Kazimierzowska 18/3, (poniedziałek - czwartek, 15.30 – 16.30),

- Hajnówka: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej,  ul. 11 Listopada 24, (poniedziałek – czwartek, 16.00 – 17.00),

- Mońki: Starostwo Powiatowe, ul. Al. Niepodległości 3/1, (czwartek, 9.00 – 13.00),

- Siemiatycze - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Legionów Piłsudskiego 3, (poniedziałek: 16.00 -17.00,  wtorek – czwartek:15.30 – 16.30),

- Sokółka: Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Dąbrowskiego 12, (wtorek, 9.00 – 13.00),

- Supraśl: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Piłsudskiego 17 (poniedziałek, 11.00 – 15.00).