Rozpoczęła się tegoroczna edycja plebiscytu „Gazety Współczesnej” i „Kuriera Porannego” - MISTRZOWIE AGRO.

 

mistrzowie agro logo 01

 

To podlaski etap największego w Polsce plebiscytu wiejskiego i rolniczego, odbywającego się pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ideą plebiscytu jest wyłonienie – najpierw na etapie powiatowym później – wojewódzkim i na końcu krajowym – najpopularniejszych rolników, sołtysów, sołectw, kół gospodyń wiejskich, gospodarstw agroturystycznych. Plebiscyt organizowany jest z okazji Centralnych Targów Rolniczych - największych targów nowoczesnych technologii dla rolnictwa w Polsce, których tegoroczna edycja odbędzie się od 26 do 28 listopada.

W bieżącym roku nagrody w konkursie MISTRZOWIE AGRO zostaną przyznane w sześciu kategoriach. W dwóch: Sołtys Roku, Koło Gospodyń Wiejskich Roku (w tych kat. laureaci zostaną wybrani najpierw w każdym powiecie, którzy następnie awansują o wojewódzkiego finału. W kategoriach: Rolnik RokuGospodyni RokuSołectwo Roku oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Roku głosowanie będzie prowadzone w skali całego województwa.

W przypadku kategorii Sołtys Roku i KGW Roku laureatów w powiatach poznamy na początku listopada. Awansują oni do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte od początku plebiscytu. Głosowanie w finale oraz w wojewódzkich kategoriach konkursu zakończy się w połowie listopada. Wtedy poznamy zwycięzców w każdej kategorii w woj. podlaskim. Specjalną nagrodą dla nich będzie zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w PTAK Warsaw Expo, gdzie podczas uroczystej gali odbiorą nagrody na głównej scenie. Laureaci awansują także do ogólnopolskiego finału plebiscytu, w którym zostaną przyznane główne nagrody i tytuły ogólnopolskie.

 W przypadku Gminy Siemiatycze mamy swoich przedstawicieli w kat. SOŁTYS ROKU (p. Andrzej Gawryś, sołtys Anusina), KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH (KGW: Baciki Dalsze, Ogrodniki, Tołwin), GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE ROKU (Agroturystka Sołtysówka w Wólce Nadbużnej).

 We wszystkich kategoriach można głosować na 2 sposoby – przez internet i wysyłając sms-a. Internetowo głosujemy TUTAJ.

 

Głosowanie sms-owe:

  • Andrzej Gawryś (SOŁTYS ROKU): sms BLS.448 na numer 72355
  • KGW BACIKI DALSZE: sms BLK.130 na numer 72355
  • KGW OGRODNIKI: sms BLK.208 na numer 72355
  • KGW TOŁWIN: sms BLK.250 na numer 72355
  • Agroturystka Sołtysówka: BLH.12 na numer 72355.

 

Głosowanie trwa do czwartku, 4 listopada, do godz. 20.00.