Zakończył się kolejny etap prac związanych z budową gminnej drogi, odcinka Anusin (od trasy wojewódzkiej nr 640) – Boratyniec Ruski.

Mowa o nawierzchni bitumicznej – głównego elementu nowej drogi. Warto w tym przypadku podkreślić, że warstwa asfaltu ma nie dwie – jak w standardzie, lecz trzy warstwy, co związane będzie z obciążeniem komunikacyjnym tej drogi, konkretnie – tonażem większości transportów, które będą poruszały się tym odcinkiem. Głównym celem budowy tej drogi było bowiem odciążenie Siemiatycz – Stacji od dużego natężenia ruchu pojazdów ciężarowych. Nowy przejazd, czyli skrót trasy dla ciężarówek i tirów wpłynie przede wszystkim na bezpieczeństwo ruchu w tej okolicy.

Wartość zadania – ponad 4 mln zł. Dofinansowanie, to połowa kosztów zadania. Źródło dofinansowania - Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Trzeba przy tym podkreślić współpracę z Pater Firmą, mającą siedzibę w Siemiatyczach Stacji, która dodatkowo współfinansuje tę inwestycję w kwocie ok. 450 tys.  zł w ramach Partnerstwa Publiczno - Prywatnego.

Nowy asfaltowy odcinek będzie miał prawie 2 km. W kolejnym etapie prac zostaną zagospodarowane pobocza, zjazdy, powstanie oznakowanie poziome i pionowe.

Obecnie, mimo powstałej wylewki asfaltowej, drogą tą nie można jeszcze jeździć.

anusin droga 2021 21

anusin droga 2021 22