23 września 2012r. odbyła się plenerowa impreza edukacyjna z cyklu Spotkania z Historią, nosząca tytuł „Dzieje Jazdy Polskiej - od Grunwaldu do Kocka”

Honorowy patronat objął Wójt Gminy Siemiatycze, gospodarzem była Szkoła Podstawowa w Czartajewie, organizatorem Siemiatyckie Towarzystwo Hippiczne „Szwadron” przy wsparciu Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego „Razem” z Czartajewa. Impreza dofinansowana została z funduszu sołeckiego wsi Czartajew, a rzeczowo wsparło ją Nadleśnictwo Nurzec. Pod względem medycznym społecznie imprezę zabezpieczali ratownicy medyczni: Marcin Usakiewicz i Dariusz Wasilewski.

W programie znalazły się:

  1. Część artystyczna w wykonaniu uczniów SP w Czartajewie pod kierownictwem Pani Małgorzaty Zienkiewicz, był to montaż słowno – muzyczny mówiący o najważniejszych faktach z historii Jazdy Polskiej wykorzystujący pieśni i piosenki z poszczególnych epok.
  2. Pokazy kawaleryjskie i jeździeckie w wykonaniu członków STH „Szwadron”, w których wyróżnili się Zuzanna Aleksiejuk, bracia Paweł i Marcin Poletyło pod dowództwem Emila Bogdańskiego oraz reprezentant Podlaskiej Brygady Kawalerii z Kolna Przemysław Fidura.
  3. Wystawa wybranych prac zgłoszonych do Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Dzieje Jazdy Polskiej - od Grunwaldu do Kocka” w którym nagrodzeni zostali Paulina Panasiuk kl. IV, Daniel Korzeniewski kl. V, Katarzyna Kowalczuk kl. VI, Beata Kalinowska kl. II, Klaudia Oleksiak kl. III, Jakub Boguszewski kl. I.
  4. Konkurs wiedzy kawaleryjskiej, który wygrał Jakub Żabiuk kl. V.
  5. Turniej rzutu podkową o puchar Wójta Gminy Siemiatycze, który wygrał Jakub Boguszewski kl. VI.
  6. Część biesiadna przygotowana przez Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Razem” z Czartajewa.

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się społecznie w przygotowanie imprezy.

Szczególne podziękowania kieruję do Wójta Gminy Siemiatycze pana Edwarda Zaremby, Dyrektora SP w Czartajewie pani Heleny Król oraz do koleżanek i kolegów z Siemiatyckiego Towarzystwa Hippicznego „Szwadron”.

 

Marek Jarosław Drywulski

Prezes STH „Szwadron”

 

Galeria

SPOTKANIA Z HISTORIĄ CZARTAJEW 2012 SPOTKANIA Z HISTORIĄ CZARTAJEW 2012 SPOTKANIA Z HISTORIĄ CZARTAJEW 2012