Jeden z dziesięciu (1 z 10) to teleturniej emitowany od 6 czerwca 1994 roku na antenie TVP2, jego prowadzącym jest Tadeusz Sznuk. W polskich mediach od wielu lat program ten cieszy się sporą popularnością gromadząc przy odbiornikach telewizyjnych całe rodziny. 

Wykorzystując ten trend Gminna Biblioteka Publiczna w Siemiatyczach   wraz ze Stowarzyszenie Społeczno- Kulturalnym ,, Razem w Czartajewie zaprosiła uczniów klas szóstych do sprawdzenia swojej wiedzy i zmierzenia się w teleturnieju ,,Jeden z dwunastu”

W przygotowanie konkursu włączyli się nauczyciele Gimnazjum Gminnego w Siemiatyczach. W zmaganiach wzięło udział  12 uczestników klas szóstych szkół podstawowych gminy Siemiatycze, którzy mieli okazję  wykazać się zdobytą wiedzą. Zawodnicy i publiczność zgromadzili się 23 maja w siedzibie Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego,,Razem”w Czartajewie. Podobnie jak w wersji telewizyjnej programu uczniowie odpowiadali kolejno na pytania (często bardzo podchwytliwe, a czas na odpowiedź to było tylko 10 sekund). Każdy uczeń miał do wykorzystania tzw. trzy szanse. Po długich zmaganiach wyłoniono finałową "trójkę" w składzie: Agata Bajena, Kamila Stępkowska oraz  Daniel Korzeniewski .Walka finałowa była bardzo zacięta. Każdy z trzech reprezentantów chciał wygrać. Wszyscy wykazali się olbrzymią wiedzą i wiadomościami. Ale ostatecznie I miejsce zdobył   Daniel Korzeniewski,  II miejsce  Agata Bajena, III miejsce Kamila Stępkowska.

Konkurs był nie tylko ciekawy, ale także emocjonujący i wymagał dużej koncentracji. W czasie zmagań panowała przyjazna atmosfera, pomimo ostrej rywalizacji nie brakowało uśmiechu i radości. Każdy z uczestników otrzymał  książki  ufundowane przez Fundację PWN, natomiast finałowa trójka zdobyła nagrody rzeczowe ( tablety, MP4 )  ufundowane przez  Zakład Stolarski P.U.H. Marian Zdzisław Boratyński ,  PPH Games  Jan Gawryluk   oraz   Stowarzyszenie Społeczno- Kulturalne ,, Razem” Turniej miał na celu popularyzację wśród uczniów  szkół podstawowych wiedzy i umiejętności zarówno z nauk przyrodniczych , humanistycznych oraz wiedzy ogólnej.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom !

Urszula  Sfugier

 

Galeria

Jeden z dwunastu Jeden z dwunastu