Jest to akcja społeczna realizowana przez wszystkie rodzaje bibliotek.Głównym celem programu jest promocja czytelnictwa, popularyzacja bibliotek, ich pracy i osiągnięć jako ważnego elementu rozwoju intelektualnego oraz kulturalnego Polaków.

"Wybieram bibliotekę!" to tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek.

W maju 2015 r. Filia Biblioteczna w Czartajewie ogłosiła konkurs na plakat promujący biblioteki, książki i czytelnictwo. Konkurs adresowany był do dzieci szkól podstawowych. Z otrzymanych prac została utworzona wystawa na terenie naszej biblioteki. Wszystkim dzieciom składamy serdeczne gratulacje za udział w konkursie. Najładniejsze prace zostały nagrodzone. Fundatorem nagród rzeczowych (audiobooków) była Fundacja Festina Lente.

 

Galeria

Tydzień bibliotek Tydzień bibliotek Tydzień bibliotek Tydzień bibliotek Tydzień bibliotek Tydzień bibliotek Tydzień bibliotek Tydzień bibliotek Tydzień bibliotek Tydzień bibliotek Tydzień bibliotek Tydzień bibliotek