W Szkole Podstawowej w Tołwinie już po raz trzeci odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem "MAMA, TATA i JA". W tym jedynym, wyjątkowym dniu w roku w szkole, obchodzono Dzień Dziecka, Dzień Matki i Dzień Ojca.

Celem imprezy organizowanej przez szkołę i rodziców było wspólne, rodzinne spędzenie radosnego czasu świątecznych dni oraz integracja środowiska lokalnego. Na otwarty festyn przybyli dosyć licznie mieszkańcy okolicznych wsi wraz ze swoimi pociechami. Zaproszeni goście podziwiali występy artystyczne uczniów. Najmłodsze przedszkolaki zaśpiewały oraz wyrecytowały rodzicom wiersze. Uczniowie klas I - III rozbawili wszystkich pokazem układu tanecznego do piosenek "Być kobietą" oraz "Gdzie Ci mężczyźni". Chłopcy udowodnili, iż są "mężczyźni prawdziwi tacy", dziewczynki zaś pokazały wyjątkowe oblicza kobiet. Uczniowie klasy IV przedstawili inscenizację pt. " Rodzina na dobre i na złe". Klasa V przeniosła wszystkich w świat muzyczny minionych lat, wcielając się w znane postaci.

Niezwykle ciekawym punktem programu były występy grupy tanecznej uczniów szkoły i zaproszonych przez pana K. Szyszko zaprzyjaźnionych par. Taniec do piosenki " Dumka na dwa serca" wzruszył wielu do łez, a występ tancerza z Ekwadoru przybliżył nieznaną i odległą nam kulturę.

Druga część spotkania przepełniona była licznymi atrakcjami na świeżym powietrzu: "Bal Kapitański" , na który zaprosiła grupa teatralna CoNieco z Białegostoku, rodzinne rozgrywki sportowe, dmuchany plac zabaw. Uczestnicy festynu mogli nabrać sił i pokrzepić się ciepłym bigosem, watą cukrową i słodkimi  wypiekami przygotowanymi przez rodziców.

W festynie wzięła udział Sekretarz Gminy Pani Joanna Miłkowska i Kierownik GZOS Pani Teresa Karolczuk.
Zadowoleni uczestnicy festynu już z niecierpliwością czekają na kolejny, za rok.

 

Galeria

Relacja z Festynu Rodzinnego pod hasłem MAMA, TATA i JA Relacja z Festynu Rodzinnego pod hasłem MAMA, TATA i JA Relacja z Festynu Rodzinnego pod hasłem MAMA, TATA i JA Relacja z Festynu Rodzinnego pod hasłem MAMA, TATA i JA Relacja z Festynu Rodzinnego pod hasłem MAMA, TATA i JA Relacja z Festynu Rodzinnego pod hasłem MAMA, TATA i JA Relacja z Festynu Rodzinnego pod hasłem MAMA, TATA i JA Relacja z Festynu Rodzinnego pod hasłem MAMA, TATA i JA Relacja z Festynu Rodzinnego pod hasłem MAMA, TATA i JA Relacja z Festynu Rodzinnego pod hasłem MAMA, TATA i JA Relacja z Festynu Rodzinnego pod hasłem MAMA, TATA i JA Relacja z Festynu Rodzinnego pod hasłem MAMA, TATA i JA Relacja z Festynu Rodzinnego pod hasłem MAMA, TATA i JA Relacja z Festynu Rodzinnego pod hasłem MAMA, TATA i JA