14 czerwca, w ramach wymiany młodzieży polsko – niemieckiej między Gminą Siemiatycze, a zaprzyjaźnioną Gminą Gransee do Siemiatycz przyjechało 14 uczniów z V i VI klasy szkoły podstawowej wraz z 2 opiekunkami.

W poniedziałek 15 czerwca młodzież niemiecka spotkała się z Wójtem Gminy Siemiatycze - panem Edwardem Krasowskim, który opowiedział o naszej gminie. Uczestnicy spotkania mogli odbyć wirtualną wycieczkę po całej gminie – zobaczyć najpiękniejsze miejsca, poznać szlaki turystyczne i niektóre zabytki. Nasi goście przywieźli ze sobą upominki, które złożyli na ręce Wójta. Sami również zostali obdarowani prezentami na zakończenie spotkania. Po obiedzie zaplanowany był pobyt w parku linowym w Wólce Nadbużnej. Ażeby umilić młodzieży i jej opiekunom czas pobytu w naszej gminie i jak najlepiej przybliżyć zarówno ją jak i piękne tereny Podlasia, władze Gminy przygotowały wiele atrakcji.

Przewidywane są :
Zwiedzanie -Tykocina, Grabarki, Korycin, Hajnówki.
Organizowane będą również ogniska, wyjazdy do parku wodnego, turnieje na kręgielni.
Uczniowie będą uczestniczyli także w zajęciach lekcyjnych w Gimnazjum Gminnym ze swoimi polskimi kolegami.

 

Galeria

Niemiecka młodzież z Gransee Niemiecka młodzież z Gransee Niemiecka młodzież z Gransee Niemiecka młodzież z Gransee Niemiecka młodzież z Gransee Niemiecka młodzież z Gransee Niemiecka młodzież z Gransee Niemiecka młodzież z Gransee Niemiecka młodzież z Gransee Niemiecka młodzież z Gransee Niemiecka młodzież z Gransee Niemiecka młodzież z Gransee Niemiecka młodzież z Gransee Niemiecka młodzież z Gransee Niemiecka młodzież z Gransee Niemiecka młodzież z Gransee Niemiecka młodzież z Gransee Niemiecka młodzież z Gransee Niemiecka młodzież z Gransee Niemiecka młodzież z Gransee Niemiecka młodzież z Gransee Niemiecka młodzież z Gransee Niemiecka młodzież z Gransee Niemiecka młodzież z Gransee Niemiecka młodzież z Gransee