W imieniu Komitetu Organizacyjnego Dożynek Gminnych 2016, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznym Święcie Plonów.Dożynki Gminne 2016, czyli dziękczynienie za tegoroczne plony w Gminie Siemiatycze odbędą się w niedzielę, 4 września we wsi Kłopoty Bujny (teren przy szkole).

Głównym punktem uroczystości będzie Eucharystia o godz. 12.00, celebrowana przez biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa.

Uroczystość „Święta Plonów” to piękna polska tradycja, szczególny dzień zamykający całoroczny trud pracy rolnika i jego rodziny. Dożynki to również wspaniała okazja do przypominania zwyczajów i tradycji związanych ze świętowaniem końca okresu żniw.

W programie uroczystości jest też prezentacja i poświęcenie wieńców dożynkowych, ziarna siewnego oraz wręczenie nagrody finansowej za najpiękniejszy wieniec dożynkowy.
Dożynki będą okazją do zaprezentowania lokalnych twórców i grup artystycznych oraz wystawców. Zachęcamy do wzięcia udziału w KONKURSACH: WIENIEC

DOŻYNKOWY (nagrody finansowe), najsmaczniejszy chleb, najciekawsze stoisko, potrawy regionalne, napój regionalny (nagrody rzeczowe). 

Zgłoszenia do 29 sierpnia: Urszula Tomasik kom.608076554 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

PLAKAT 1