Złote Gody

Dodane przez admin - śr., 09/11/2022 - 19:22

Zdrowia i wszelkiej pomyślności, oraz kolejnych tak pięknych rocznic – takich życzeń było najwięcej podczas uroczystości  Złotych Godów mieszkańców gminy Siemiatycze, 9 listopada, w świetlicy w Wiercieniu Dużym.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodziło 11 par, jednak ze względu na sprawy osobiste w uroczystości udział wzięło 7 par. Wszyscy, z rąk Wójta Gminy Siemiatycze Edwarda Krasowskiego, w imieniu Prezydenta RP, dostali medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, kwiaty i upominki. Był też szampan, oraz tort. Z kolei Przewodniczący Rady Gminy Siemiatycze Adam Boguszewski wręczył jubilatom listy gratulacyjne. W imieniu jubilatów modlitwę zmówili duchowni wyznania rzymskokatolickiego i prawosławnego.

W programie jubileuszu był również występ dzieci z grupy „Sówki” Przedszkola Gminnego w Siemiatyczach. Ostatnim zaś punktem poczęstunek.

W przygotowaniach oraz przebiegu jubileuszu Złotych Godów pomagały:  Klub Senior z Wiercienia Dużego, Kluby „Senior +” z Bacik Dalszych i Rogawki, Koło Gospodyń Wiejskich z Ogrodnik.

zlote