"Św. Florianie, patronie strażaków, miej nas w swojej opiece..."

Dodane przez admin - pon., 19/06/2023 - 09:09

Ochotnicza Straż Pożarna z Kajanki wygrała Miejsko – Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze, zorganizowane 18 czerwca, w Kajance.

Druga lokata – OSP Siemiatycze, trzecia – OSP Słochy Annopolskie. Udział brały również młodzieżowa i kobieca drużyny pożarnicze z Kajanki. Komisja sędziowska z Komendy Powiatowej PSP w Siemiatyczach (w składzie: mł. Bryg. Tomasz Czapko, kpt. Łukasz Krasowski i str. Mateusz Barbachowski) poziom wykonania zadań w poszczególnych konkurencjach (sztafecie i ćwiczeniu bojowym) oceniła na wysoki, podkreślając fakt że na co dzień strażacy ci nie maja do czynienia elementami pożarnictwa, tym bardziej w/w konkurencjami sportów pożarniczych, doskonaląc te elementy tylko od czasu do czasu. Szczególną uwagę zwrócono na kobiecą drużynę z Kajanki, która zaprezentowała dobre wyszkolenie od strony technicznej. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Z kolei obchody Miejsko - Gminnego Dzień Strażaka, to przede wszystkim mnóstwo wyróżnień, medali, odznaczeń, podziękowań - dla poszczególnych OSP, indywidualnych.

To również wyświęcenie oraz symboliczne odsłonięcie figury św. Floriana i okolicznościowej tablicy pamiątkowej.

Wyróżnieni odznaką STRAŻAK WZOROWY:

- dh Tomasz Świetliński

- dh Katarzyna Świetlińska

- dh Rafał Markiewicz

- dh Michał Markiewicz

- dh Marek Markiewicz

- dh Katarzyna Markiewicz

- dh Andrzej Kojtych

- dh Halina Kojtych

- dh Ernest Krauze

- dh Karolina Krauze

- dh Magdalena Konczerewicz

- dh Sławomir Twarowski

- dh Roman Kryński

- dh Waldemar Orzepowski

-  dh Mateusz Sitarski

- dh Łukasz Szymczuk

- dh Paewł Sidewicz.

Wyróżnieni odznaką ZA WYSŁUGĘ LAT:

- dh Tomasz Świetliński

- dh Józef Orzepowski

- dh Krzysztof Tołwiński

- dh Jan Okuniewski.

Zawody oraz obchody Dnia Strażaka wsparło wiele podmiotów i instytucji – rzeczowo, finansowo i organizacyjnie: Miasto Siemiatycze, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych sp. z o.o. w Siemiatyczach Stacji, MPO Białystok, Nadleśnictwo Nurzec, „Lareco” z Siemiatycz, KGW Ogrodniki, KP PSP Siemiatycze, OSP Kajanka, OSP Tołwin, OSP Słochy Annopolskie, marka OSHEE, p. Tomasz Leoniuk.