"Kreatywna Wieś" - Gmina Siemiatycze laureatem konkursu!

Dodane przez admin - pon., 19/06/2023 - 10:54

5-letnia historia programu dla samorządów pn. „Kreatywna Wieś”, to przede wszystkim pomoc  finansowa m.in. na: zagospodarowanie sołeckiej przestrzeni publicznej, wsparcie zespołów, grup, kół gospodyń wiejskich, wyposażenie świetlic. Cel Program, to integrowanie i aktywizacja społeczności lokalnych.

W bieżącym roku na realizację jednego projektu można było otrzymać maksymalnie 30 tys. zł. Tyle właśnie otrzyma, w ramach refundacji, Gmina Siemiatycze, na zadanie „Zagospodarowanie placu gminnego w Zalesiu” (budowa wiaty ogniskowo – rekreacyjne, zakup i montaż placu zabaw). Z kolei w biegłym roku Gmina Siemiatycze otrzymała na podobne zadania 25 tys. zł, a efektem wsparcia byłą budowa wiaty, z utwardzenie placu i budowa ogrodzenia. przy świetlicy w Romanówce.

5 czerwca w Operze i Filharmonii Podlaskiej świętowano jubileusz Programu, nagradzając najciekawsze inicjatywy w ramach tego Programu. Wśród 10 najlepszych wyróżniona została Gmina Siemiatycze, uzyskując tytuł laureata konkursu.

krea