Wizyta w niemieckiej gminie partnerskiej Gransee

Dodane przez admin - czw., 22/06/2023 - 21:03

14 uczniów Szkoły Podstawowej z Czartajewa, wraz z opiekunami, prawie przez tydzień przebywało w Gransee - niemieckiej gminie partnerskiej.

Takie wizyty są organizowane od lat, w sposób naprzemienny, czyli jednego roku do Niemiec jeździ nasza młodzież, kolejnego - młodzież niemiecka przyjeżdża do Polski.

W tym roku nasi uczniowie - jak zawsze w tym gościnnym regionie - miło spędzili czas, zwiedzając okolicę, uczestnicząc w ciekawych zajęciach edukacyjnych, poznając niemieckich rówieśników.

Na zaproszenie p. Franka Stege (odpowiednik wójta/burmistrza w gm. Gransee) - do Gransee dotarła też gminna delegacja (Wójt Edward Krasowski, Przewodniczący Rady Gminy Adam Boguszewski, Prezes PUK sp. z o.o. Artur Borkułak), również spotykając się z wielką gościnnością.

Wójt Edward Krasowski - Chciałbym serdecznie podziękować mojemu przyjacielowi Frankowi Stege, jak również wszystkim osobom które przyczyniły się do wyjątkowego i gościnnego przyjęcia naszych dzieci, oraz naszej delegacji. Dzieci wróciły z Gransee bardzo zadowolone, z bagażem przeżyć i nowych znajomości. Żałuję tylko, że - z racji obowiązków służbowych - mogłem być w Gransee zaledwie dobę. Teraz czas na zorganizowanie wizyty młodzieży i delegacji z Gransee w naszych skromnych progach, co -- mam nadzieję - dojdzie do skutku w przyszłym roku.