Romanówka wygrywa IV Zawody sołeckie!

Dodane przez admin - pon., 31/07/2023 - 23:21

IV edycja Zawodów Sołeckich „O Puchar Wójta Gminy Siemiatycze” przyniosła następujące rozstrzygnięcia:

I miejsce – Romanówka,

II – Skiwy,

III – Baciki Średnie,

IV – Baciki Dalsze.

Udział brały również: Ossolin, Leszczka, Słochy Annopolskie.

Z przyczyn niezależnych w ostatniej chwili musiał wycofać się Anusin.

Sołectwa rywalizowały w konkurencjach, w których trzeba było wykazać się m.in. zwinnością, szybkością, pomysłowością, trzeba było mieć też nieco szczęścia (np. rzut ziemniakiem do wiadra,  dmuchanie balonów do momentu ich pęknięcia, wbijani gwoździ w pieniek, wożenie zawodnika w taczce, toczenie opony, rżnięcie ręczną piłą kloca, przeciąganie liny). Konkurencje były punktowane, w większości przypadków liczył się czas ich wykonania.

Wśród zawodników rozlosowano nagrody upominki, ufundowane przez sponsorów.

Wójt Edward Krasowski: - Jestem niezmiernie rad, że to letnie gminne wydarzenie cieszy się sporą popularnością. W województwie podlaskim jesteśmy jedną z nielicznych gmin, a może  jedyną, którą organizuje takie sołeckie zmagania. Najważniejsze, że nasi mieszkańcy – jako uczestnicy – traktują te zmagania jako zabawę. Nikt nie ma do nikogo pretensji, nie ma rywalizacji za wszelką cenę. Wyłącznie frajda i zabawa. Dziękuję sołtysom i naszym mieszkańcom za udział. Dziękuję sponsorom i darczyńcom za wsparcie rzeczowe. Dziękuję sołectwu Romanówka za inicjatywę rozegrania Zawodów na ich terenie. W przyszłym roku Zawody Soleckie planujemy zorganizować na placu w Kłopotach Bujnach.

Przypominamy dotychczasowych triumfatorów: Baciki Bliższe (2018), Tołwin (2019), Romanówka (2021), Romanówka (2022). Jednoroczna przerwa spowodowana była covid-em.