Szkołę w Tołwinie czeka gruntowny remont!

Dodane przez admin - śr., 27/03/2024 - 21:54

Kategoria

W najbliższych latach gruntownie wyremontowany zostanie budynek szkoły w Tołwinie.

Inwestycja związana jest z przyznaniem dofinansowania naszemu samorządowi w wysokości 6,5 mln. zł z programu „Polski Ład". W związku z powyższym niedługo ogłoszony zostanie przetarg na prace budowlane. A zakres planowanych prac jest bardzo szeroki: budynek szkoły wraz salą gimnastyczną zyska nową elewację zewnętrzną, odnowione zostaną sale lekcyjne, korytarze, toalety, przeprowadzona zostanie gruntowna termomodernizacja budynku poprzez docieplenie ścian, fundamentów i stropów oraz zmianę pokrycia dachowego, wymieniona będzie instalacja elektryczna i oświetleniowa oraz zamontowana zostanie instalacja fotowoltaniczną, również wymianę czeka instalacja wodno - kanalizacyjna wraz z remontem oczyszczalni ścieków, wymieniona zostanie instalacja grzewcza oraz wybudowana będzie nowa kotłownia na zrębkę wraz z siecią ciepłowniczą w odrębnym budynku, z możliwością podłączenia pomp ciepła. Z kolei obok budynku szkoły powstanie nowe boisko wielofunkcyjne o wymiarach 46 x 26 m oraz nowy plac zabaw.

Wartość kosztorysowa inwestycji –  7,5 mln zł. Realizacja – 2024 - 2026.

Inwestycja będzie prowadzona etapami.

 

 

to
to
to
to
to
to
to

Strony w dziale:

Strony w dziale: