"Budowa ścieżek przyrodniczo - edukacyjnych" - ostatni etap.

Dodane przez admin - wt., 14/06/2022 - 07:35

Kategoria

Rozpoczął się ostatni – trzeci etap realizacji inwestycji „Budowa ścieżek przyrodniczo – edukacyjnych w Wólce Nadbużnej.”

Jest to zadanie pod nazwą „Ochrona zasobów bioróżnorodności i georóżnorodności krajobrazu”, współfinansowane w ramach Regionalnego Programu operacyjnego Woj. Podlaskiego. Gmina Siemiatycze otrzymała dofinansowanie na ten cel w wysokości ok. 1,1 mln zł. Kosztorysowa wartość zadania – ok. 1,6 mln zł.

Gotowy jest już budynek edukacyjno – administracyjny. Na ukończeniu są prace związane z budową ścieżek z kostki brukowej, ogrodzenia, oświetlenia z monitoringiem.

Trzeci etap – to budowa i montaż malej architektury, zawierającej elementy edukacyjne, przyrodnicze i rekreacyjne. Gotowy jest już plac zabaw dla dzieci, labirynt z płotu leszczynowego, na ukończeniu są wiaty rekreacyjne. Dojechała już pierwsza partia figur – gigantów. To grzyby, jakie rosną w naszych lasach, wykonanych ze specjalnych odlewów żywicznych. Stworzą tzw. rezerwat grzybów i owoców leśnych.

Wkrótce zostanie montowana drewniana mała architektura (m.in. tablice edukacyjne, ławki, ławostoły, kosze, gry edukacyjne, puzzle i składanki. Będzie kącik pszczelarski, mnóstwo drewnianych rzeźb, będą duże akwaria z rybami z Buga, wiele budek lęgowych i karmników dla ptaków.

Na koniec dojadą figury zwierząt (skala 1:1), np. łoś, żubr, łania, wilk, dzik, ryś it. (20 szt.).

Całość będzie stanowić wielki kompleks przyrodniczo – edukacyjny, doskonały jako lekcje przyrody dla szkół, przedszkoli, jak również idealny dla rodzin z dziećmi do spędzenia wolnego czasu.

 

 

bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio

Strony w dziale:

Strony w dziale: