"Budowa ścieżek przyrodniczo - edukacyjnych" - ostatni etap.

Dodane przez admin - wt., 14/06/2022 - 07:35

Kategoria

Rozpoczął się ostatni – trzeci etap realizacji inwestycji „Budowa ścieżek przyrodniczo – edukacyjnych w Wólce Nadbużnej.”

Jest to zadanie pod nazwą „Ochrona zasobów bioróżnorodności i georóżnorodności krajobrazu”, współfinansowane w ramach Regionalnego Programu operacyjnego Woj. Podlaskiego. Gmina Siemiatycze otrzymała dofinansowanie na ten cel w wysokości ok. 1,1 mln zł. Kosztorysowa wartość zadania – ok. 1,6 mln zł.

Gotowy jest już budynek edukacyjno – administracyjny. Na ukończeniu są prace związane z budową ścieżek z kostki brukowej, ogrodzenia, oświetlenia z monitoringiem.

Trzeci etap – to budowa i montaż malej architektury, zawierającej elementy edukacyjne, przyrodnicze i rekreacyjne. Gotowy jest już plac zabaw dla dzieci, labirynt z płotu leszczynowego, na ukończeniu są wiaty rekreacyjne. Dojechała już pierwsza partia figur – gigantów. To grzyby, jakie rosną w naszych lasach, wykonanych ze specjalnych odlewów żywicznych. Stworzą tzw. rezerwat grzybów i owoców leśnych.

Wkrótce zostanie montowana drewniana mała architektura (m.in. tablice edukacyjne, ławki, ławostoły, kosze, gry edukacyjne, puzzle i składanki. Będzie kącik pszczelarski, mnóstwo drewnianych rzeźb, będą duże akwaria z rybami z Buga, wiele budek lęgowych i karmników dla ptaków.

Na koniec dojadą figury zwierząt (skala 1:1), np. łoś, żubr, łania, wilk, dzik, ryś it. (20 szt.).

Całość będzie stanowić wielki kompleks przyrodniczo – edukacyjny, doskonały jako lekcje przyrody dla szkół, przedszkoli, jak również idealny dla rodzin z dziećmi do spędzenia wolnego czasu.

 

 

bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio
bio

Strony w dziale: