Dodatek węglowy

Dodane przez admin - pon., 22/08/2022 - 21:33

Kategoria

Uwaga mieszkańcy! Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemiatyczach przyjmuje wnioski o dodatek węglowy.

 

Ta forma pomocy przysługuje bez względu na wysokość dochodu.

Wysokość dodatku węglowego - to jednorazowa kwota w wysokości 3 000 zł dla jednego gospodarstwa domowego, pod warunkiem, że głównym źródłem ogrzewania tego gospodarstwa jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego.

 

UWAGA!

Źródło ogrzewania podlega weryfikacji w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Szczegółowe informacje na temat wpisu do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków dostępne są na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

 

Kto wchodzi w skład gospodarstwa domowego?

  • gospodarstwo domowe jednoosobowe: osoba fizyczna samotnie zamieszkująca i gospodarująca
  • gospodarstwo domowe wieloosobowe: osoba fizyczna, oraz osoby z nią spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie z nią  zamieszkujące i gospodarujące.

 

Wnioski w formie tradycyjnej będą przyjmowane w Gminnym Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Siemiatyczach mieszczącym się w Urzędzie Gminy Siemiatycze, pok. nr 1.

Wnioski są przyjmowane osobiście (formularz, wraz z załącznikiem - KLAUZULĄ RODO, dostępny poniżej, oraz w GOPS, pok. nr 1).

 

WNIOSEK (pdf, 216 kb)

KLAUZULA RODO (pdf, 439 kb)

 

 

wegl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Strony w dziale:

Strony w dziale: