Wojskowe Centrum Rekrutacji - nowa oferta!

Dodane przez admin - pon., 12/09/2022 - 08:32

Kategoria

To będzie już 9 posiedzenie Wojskowego Centrum Rekrutacji w Siemiatyczach.

 

wcr

W dniach 22-23.09.2022 r. kolejny raz ochotnicy przejdą pełne postępowanie rekrutacyjne na które składają się rozmowy kwalifikacyjne, badania lekarskie i psychologiczne i jeżeli wyniki będą pozytywne otrzymają decyzje o powołaniu do wybranej przez siebie formy służby wojskowej w preferowanych przez siebie terminach. Co się zmieniło? Po pierwsze oferta jest nowa i zdecydowanie korzystniejsza (szczegóły w dalszej części komunikatu). Po drugie tym razem na spotkania w WCR zapraszamy bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Po trzecie, WCR będzie poprzedzone organizację Mobilnych Punktów Rekrutacyjnych w UM, UG, Starostwiei PUP na terenie powiatu siemiatyckiego.

NOWA OFERTA!

Nowością jest Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa, która jest podzielona na dwa etapy - podstawowy trwający do 28 dni i specjalistyczny do 11 miesięcy. Osoba decydująca się na tę formę służby zyskuje wynagrodzenie na poziomie żołnierzy zawodowych od 4560 zł, pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej oraz pierwszeństwo zatrudnienia w administracji publicznej, a czas odbywania dobrowolnej służby zasadniczej wliczany jest do okresu odbywania służby wojskowej i okresu zatrudnienia.

Zmianom na korzyść uległy również warunki rekrutacji i pełnienia Terytorialnej Służby Wojskowej, w tym korzystne rozwiązania dla pracodawców zatrudniających żołnierzy oraz m.in. atrakcyjniejsze uposażenie (aktualnie za zrealizowanie 2 dni szkoleniowych każdy otrzyma minimum blisko 716 zł netto). Kolejne zmiany dot. możliwości pełnienia TSW przez radnych, możliwości pełnienia tej formy służby w korpusie szeregowych do 60 roku życia oraz zachowywanie stopnia z innych służb mundurowych.

KAŻDY MOŻE ODWIEDZIĆ WOJSKOWE CENTRUM REKRUTACJI!

Podobnie do poprzednich edycji w każdym dniu funkcjonowania WCR osoby, które nas odwiedzą będą mogły spotkać się z żołnierzami 18. Dywizji Zmechanizowanej (podległe jednostki z Białej Podlaskiej, Siedlec, Warszawy i Łomży) oraz 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej (14blp w Hajnówce i 15blp w Dąbrowie-Moczydłach w gminie Szepietowo). Punkty promocyjne zostaną zorganizowane przed budynkiem Starostwa, natomiast przedstawiciele upoważnieni do przeprowadzania rozmów weryfikujących z kandydatami będą dostępni na I piętrze w sali konferencyjnej. Ze względu na uproszczone procedury, które wprowadza ustawa o obronie Ojczyzny, tym razem każdy, który nas odwiedzi będzie mógł zapoznać się z pełną ofertą i przejść postępowanie rekrutacyjne.

MOBILNE PUNKTY REKRUTACYJNE POPRZEDZĄ WCR!

Już od 13.09.2022 r. wojskowi rekruterzy odwiedzą najważniejsze urzędy oraz instytucje powiatu siemiatyckiego. W każdym takim Mobilnym Punkcie Rekrutacji (MPR) otrzymacie pełną informację
dot. nowych możliwości rozwoju w Wojsku Polskim jak również będziecie mogli wypełnić wszystkie formalności poprzedzające rozpoczęcie postępowania rekrutacyjnej w tym złożenie wniosku
o powołanie do danej formy służby wojskowej. Poniżej pełny harmonogram MPR – wybierzcie dogodne miejsce i dzień i spotkajcie się z naszymi rekruterami!

WIĘCEJ INFORMACJI UZYSKASZ

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bielsku Podlaskim

ul. Dubiażyńska 2, 17-100 Bielsk Podlaski

tel.: 261 398 073/072

e-mail: wcrbielskpodlaski@ron.mil.pl

https://wcrbielskpodlaski.wp.mil.pl

https://www.facebook.com/WCR.Bielsk.Podlaski

https://twitter.com/WCR_Bielsk_Podl

Godziny pracy: w poniedziałki od 7.30 – 18.00; od wtorku do piątku 7.30 – 15.30;

każda pierwsza sobota miesiąca 8.00 – 14.00.

wcr

 

Strony w dziale:

Strony w dziale: