I Festiwal – podlaskie z klocków lego. Zaproszenie do Drohiczyna!

Dodane przez admin - wt., 12/09/2023 - 09:54

Kategoria

W dniach 16 – 17 września 2023 r. w Drohiczynie odbędzie się „I Festiwal – Podlaskie z klocków”.

Miejsce wydarzenia - hala sportowa szkoły przy ul. Warszawskiej. 

Podlaskie z Klocków - to jedyne takie wydarzenie w woj. podlaskim i na taką skalę zostanie zorganizowane po raz pierwszy, ale ma swoje podłoże w 2014 r. kiedy to Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie zorganizował cztery edukacyjne festiwale klocków w szkołach na terenie Powiatu Siemiatyckiego, a w 2021 i 2023 r. na sali MGOK w Drohiczynie Wystawę Budowli z Klocków Lego którą obejrzało ponad 9000 osób.

Głównym celem Festiwalu jest edukacja przez zabawę! Od lat klocki drewniane, plastikowe, kolorowe o różnych kształtach stosowane są w różnych placówkach edukacyjnych jako materiał służący do nauki – kolorów, sensoryki, wyobraźni przestrzennej czy konstruowania. A zajęcia z robotyki (z użyciem klocków konstrukcyjnych – np. Lego Education) w wielu placówkach edukacyjnych wykorzystywane są do nauki robotyki, automatyki, programowania i techniki.

Podczas festiwalu zorganizowanych zostanie kilkanaście różnych stref budowania z różnych klocków (m.in. konstruktorzy maszyn, walki robotów, ściana do pisania z klocków, budowa pojazdów, konstrukcje przestrzenne i inne). Oprócz różnych stref budowania, uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach z robotyki oraz spotkać się z Finalistami Telewizyjnego Programu Polskiej edycji Lego Master – Łukasz Górecki, Kasia i Daniel oraz podlaski finalista – Łukasz Więcek. Swoją obecność potwierdził również Maciej z kanału Maciek i Klocki – budowniczy pasjonat oraz największy polskojęzyczny recenzent klocków konstrukcyjnych na YouTube.

Partnerem strategicznym Festiwalu jest Województwo Podlaskie!

Wszystkie informacje o festiwalu znajdują się na stronie www.podlaskiezklockow.pl

 

lego

 

 

 

 

lego
lego
lego

Strony w dziale:

Strony w dziale: