Złote Gody

Dodane przez e-jankowska - śr., 10/11/2021 - 08:48

10 listopada, w świetlicy w Bacikach Dalszych (Klubie "Senior+) pięć par z gm. Siemiatycze świętowało 50-lecie pożycia małżeńskiego.

Były życzenia, kwiaty, upominki, mnóstwo ciepłych słów, listy gratulacyjne oraz medale Za długoletnie pożycie małżeńskie. Nie zabrakło tez symboliczne lampki szampana.

Modlitwę ekumeniczną w intencji jubilatów odmówił ks. Mikołaj Czapko.

Medale, w imieniu Prezydenta RP, wręczył wójt Edward Krasowski.

- Szanowni jubilaci. Dzisiejszy dzień jest dla Państwa jednym z tych, które są w życiu najbardziej szczególne. To wielki dzień doczekać takiej chwili. A przeciwności w dotrwaniu takiego jubileuszu jest w życiu wiele – przede wszystkim niezależnych od nas. Państwo tej chwili dotrwaliście. Cieszmy się z tego razem i świętujmy tę podniosłą chwilę, gdyż to wielki zaszczyt. Serdecznie gratuluję jubileuszu, dziękując Państwu za to, co wnieśliście w życie kolejnym pokoleniom i co zacnego przekazaliście tym następnym pokoleniom... - mówił podczas uroczystości wójt Edward Krasowski.

Jubilatom serdecznie gratulujemy!

Ważne! W bieżącym roku, z przyczyn związanych z pandemią covid-19 oraz niezależnych od Gminy Siemiatycze, gminne Złote Gody obchodziły małżeństwa, dla których faktycznie 50 lat pożycia małżeńskiego minęło w 2020 r. Prawdopodobnie w przyszłym roku uda się zorganizować podobne wydarzenie dla małżeństw obchodzących ten jubileusz w 2021 i 2022 r.

zdjecie 1
zdjecie 2